Het breedste opleidingsaanbod voor zorgprofessionals 
De meest persoonlijke aandacht dankzij kleine groepen 
Uitsluitend vakdocenten uit de praktijk
Spraaktherapie en Taaltherapie

Logopedische Interventies bij Lees- en/of Spellingproblemen

Werken aan leesproblemen zonder de diagnose dyslexie

  • Thuis of op locatie
  • 2 verschillende leslocaties
  • Duur 3 dagen

In het kort

Lees- en/ of spellingproblemen kunnen grote gevolgen hebben voor de sociaal-emotionele en didactische ontwikkeling van het kind. Niet al deze problemen leiden tot de officiële diagnose ernstige enkelvoudige dyslexie (EED). Werk je veel met kinderen die lees- en/of spellingproblemen hebben? Of wil je daar meer van weten? In deze cursus krijg je inzicht in de verschillende oorzaken en de meest actuele en effectieve behandelmogelijkheden. Je werkt met actuele casuïstiek en krijgt concrete en praktische opdrachten die je direct in de praktijk kunt toepassen.   

Lees- en/ of spellingproblemen kunnen grote gevolgen hebben voor de sociaal-emotionele en didactische ontwikkeling van het kind. Niet al deze problemen leiden tot de officiële diagnose ernstige enkelvoudige dyslexie (EED). Werk je veel met kinderen die lees- en/of spellingproblemen hebben? Of wil je daar meer van weten? In deze cursus krijg je inzicht in de verschillende oorzaken en de meest actuele en effectieve behandelmogelijkheden. Je werkt met actuele casuïstiek en krijgt concrete en praktische opdrachten die je direct in de praktijk kunt toepassen.   

Resultaat

  • Je weet hoe kinderen leren lezen en hoe je dit kunt faciliteren
  • Je kunt uitleggen wat lees- en spellingproblemen zijn
  • Je signaleert lees- en/of spellingproblemen
  • Je neemt verschillende diagnostische toetsen af en interpreteert de resultaten
  • Je zet beschikbaar behandelmateriaal effectief in

Doelgroep

Deze cursus is speciaal ontwikkeld voor logopedisten die (willen) werken met cliënten met lees- en/of spellingproblemen.

Aanpak

Je krijgt kennis aangereikt door middel van ondersteunende literatuur, presentaties en een heldere uitleg van een docent die beschikt over jarenlange ervaring op het gebied van lees- en/of spellingproblemen. Daarnaast wordt er gebruikgemaakt van interactieve werkvormen, zoals brainstormen en vele praktische oefeningen.

De cursus wordt gegeven in een groep van 12 tot 18 deelnemers en heeft een totale studiebelasting van 51 uur, waarvan 18 contacturen en 33 uur zelfstudie.

Professionals

Sinds 2002 is Ilona Silderhuis werkzaam als logopedist, docent, trainer, begeleider en cursusontwikkelaar. Zij is geregistreerd dyslexiebehandelaar en heeft jarenlange ervaring in onderzoek en behandeling van lees- en spellingproblemen. Binnen de eerstelijnszorg werkt ze veel met kinderen. Ook adviseert ze collega’s in haar praktijk, leerkrachten en interne begeleiders.

Accreditatie en Kwaliteit

Pro Education beschikt over verschillende erkenningen voor haar opleidingen en cursussen. Voor veel paramedische beroepen is het behalen van PE-punten verplicht. Hier vind je meer informatie over onze accreditaties.

Virtual classroom en klassikaal

Je kunt dit programma klassikaal volgen op een locatie naar keuze. Omdat je binnen een groep veel van elkaar leert, bieden we je een alternatieve locatie aan wanneer er voor jouw voorkeurslocatie onvoldoende aanmeldingen zijn. Onze leslocaties zijn gevestigd door heel Nederland. Geef je de voorkeur aan lessen op vaste tijden, met een docent én digitaal? Dan kun je je opleiding gedeeltelijk via virtual classroom volgen. Voor meer informatie over onze opleidingsvarianten, zie Opleidingsvarianten.

Wat ga je leren?

Programma

In deze cursus komen de volgende onderwerpen aan bod:

  • Leren lezen en vooruitgang
  • AVI en niveaus van lezen
  • Technisch lezen en begrijpend lezen
  • Problemen met leren lezen
  • Onderzoek op het gebied van lezen en spelling
  • Voorschottraining
  • Geen dyslexie, geen hulp?
  • Onderzoek lees- en/ of spellingproblematiek bij kinderen
  • Bijkomende problemen
  • Logopedische behandeling bij lees- en/ of spellingproblemen
  • Gesprekstechnieken informeren cliënten en omgeving
  • Multidisciplinaire samenwerking

Certificaat

Na een actieve deelname aan de cursus en bij 100% aanwezigheid ontvang je het certificaat en worden je punten bijgeschreven.

Alle kosten in één overzicht

De prijs kan verschillen en is afhankelijk van een aantal zaken zoals studievorm en betaalmethode.

Bereken eenvoudig je kosten!
Vraag nu eenvoudig een kostenoverzicht aan en ontdek de totale kosten, afgestemd op jouw persoonlijke studiekeuzen, gewenste startmoment en jouw keuze voor een online variant of op locatie.
Prijsvoorbeeld
Lesgeld
€ 975,00
Studiemateriaal
€ 54,50
Arrangementen (Food & Beverage) & Locatiekosten*

Bovengenoemde prijs is incl. 7,4% korting voor de gehele opleiding bij betaling in 1 termijn.

Wat krijg je hiervoor

Studie- en lesmateriaal 
Je ontvangt alles wat je nodig hebt om succesvol te studeren, waaronder:

  • Boeken, readers en werkboeken
  • Toegang tot het online leerplatform

Bovenop deze kosten brengen wij reprorechten en hand-outs in rekening. Dat is een eenmalig bedrag van € 15,- (excl. btw).

*Arrangement- & locatiekosten 
Volg je de opleiding op locatie? Dan zorgen wij voor een inspirerende leeromgeving met koffie, thee en een uitgebreid lunchbuffet. De kosten hiervoor hangen af of je voor de dag- of avondvariant kiest. Vraag hiervoor het kostenoverzicht aan. Kies je voor de online variant? Dan betaal je uiteraard geen arrangementskosten.

Bekijk beschikbare startdata!

Bij Pro Education kun je kiezen voor meerdere startmomenten per jaar. Zo is je opleiding flexibel en altijd goed te combineren met werk en privé. Bekijk nu onze actuele lesplanning en schrijf je in voor een startdatum naar keuze.

Eerstvolgende startdatum

Hulp nodig bij je opleidingskeuze?

Heb je na het lezen van alle informatie nog vragen of wil je sparren over welke opleiding het beste aansluit bij jou als paramedicus? Onze opleidingsadviseurs denken graag met je mee. Je ontvangt gratis en vrijblijvend persoonlijk studieadvies, afgestemd op jouw professionele leerdoelen, werksetting en competenties.